تاریخچه

تاریخچه هولدینگ ایجاد محیط


هلدینگ ایجادمحیط یكی از شركتهای وابسته به بنیادمسكن انقلاب اسلامی، درتاریخ 30 آذر ماه 1370 با شخصیت حقوقی (سهامی خاص) با شماره ثبت 87476 تأسیس گردیده است.

بنیاد مسکن انقلاب اسلامی


بنیاد مسکن انقلاب اسلامی درتاریخ ۲۱ فروردین سال ۱۳۵۸به فرمان حضرت امام خمینی(ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ‌ایران به منظور تأمین مسکن محرومان و متولی توسعه و عمران روستاهای کشور و ساخت واحدهای مسکونی شهرها در چارچوب سیاست‌ها و برنامه‌های دولت جمهوری اسلامی ‌ایران تشکیل گردید.

موضوع و هدف هلدینگ ایجاد محیط

این شرکت درسال 1370 تأسیس و در زمینه‌های مدیریت و تحقیقات، طراحی، اجراء در امور شهرسازی و ساختمانی و مشاركت و مشاوره در امور طراحی و ساختمان سازی و سایر موارد مرتبط دراین راستا شروع به فعالیت نموده است. هلدینگ ایجادمحیط سهامدار اصلی تعدادی از شركتهای متخصص درامور ساختمانی و شهرسازی، طراحی و تحقیقاتی بوده است كه عملاً شركتهای مذكور عهده دار انجام اجرای عملیات و فعالیتهای پروژه‌های گوناگون می باشند. لذا هلدینگ ازسال 1373 نقش اصلی خود را بعنوان شركت مادرتخصصی در سیاست گذاری، برنامه‌ریزی و نظارت مستمر شركتهای زیرمجموعه ایفا نموده است و بدین منوال با اتخاذ راهبرد جدید بعنوان یك هلدینگ ازسال 1374 موضوع اصلی فعالیت در اساسنامه خود را به :

« برنامه‌ریزی، تحقیقات، مطالعه، مدیریت، اجراء و انجام كلیه اموری كه بصورت مستقیم و غیرمستقیم برای ایجاد و توسعه بخش مسكن، ساختمان و عمران شهری لازم است »

تغییر داده است  

در همین راستا و به منظور تجمیع عوامل مرتبط با امور مسكن وشهرسازی و هم افزائی در ایجاد قدرت و توان و تسلط غالب براین امور، شركتهای زیرمجموعه درهمین جهت به شرح ذیل سازماندهی گردید.

شرکت های زیر مجموعه

شرکت های زیر مجموعه

شركت نوسازی وعمران اكباتان

شرکت نوسازی و عمران اکباتان در زمینه ساخت و ساز ،دارای پیشینه های طولانی است و با استفاده از تجارب عملی حاصل از احداث شهرک اکباتان،در بسیاری از پروژه های دیگر به شکلهای مختلف از قبیل سرمایه گذاری مستقیم،مشارکت،پیمانکاری و ... حضور فعال و موثر داشته است.

شركت تجهیزمحیط

شرکت تجهیز محیط از سال ۱۳۷۱ فعالیت خود را با اجرای پروژه فاز اول طرح توسعه واوان به وسعت ۱۹۵ هکتار آغاز و تاکنون علاوه بر شهرک سازی فعالیت های مختلفی را به صورت سرمایه گذاری ، مشارکت یا پیمانکاری در زمینه اجرای پروژه های آماده سازی ، طراحی و احداث مجتمع های مسکونی ، طراحی و اجرای پارک و فضای سبز انجام داده است .

شـــرکت تولیدی خانه گستر

شـــرکت تولیدی خانه گستر یک شرکت عمرانی زیر مجموعه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی است که خدمات مهندسی و ساخت را در یک تراز جهانی در زمینه طراحی، مدیریت، تدارک و اجرای پروژه‌های بزرگ به کارفرمایان مختلف ارائه می‌دهد.

شركت

ساخت آزما
شركت ساخت آزما مجهز به دستگاههاي حفاري و تزريق و با آزمایشگاه‌های فيزيك، مكانيك و شـيمي خـاك، سنـگ، آب و مصـالح سـاختماني در زمينه هاي ژئوتكنيك و آزمايشات مصالح مشغول ارائه خدمات مي باشد.
LOGO-300px

شرکت مهندسین مشاور ساختمان اکباتان

این شرکت دارای پایه ۳ تخصص ساختمان های مسکونی، تجاری ،‌اداری، صنعتی و نظامی است. تا کنون در استان‌های مختلف کشور و در زمینه‌های گوناگون طراحی و برنامه‌ریزی، معماری، شهرسازی و نظارت ارائه خدمات نموده است.

زمینه های فعالیت هلدینگ


 • جذب سرمایه‌ها به منظور استفاده در امر مسكن، ساختمان و عمران شهری و هدایت آن به بخشها و واحدهای مختلف كه بصورت مستقیم یا غیرمستقیم در زمینه توسعه مسكن سازی، ساختمان و عمران شهری و صنعت ساختمان فعالیت می‌كنند.
 • خانه سازی و عمران شهری و خرید و فروش آنها در داخل و خارج از كشور (صادرات و واردات)
 • سرمایه‌گذاری مستقیم یا مشاركت در طرحها و پروژه‌های بخش صنعت ساختمان و تامین موجبات گسترش هرچه بیشتر واحدهای صنعتی بخش ساختمان.
 • واگذاری واحدهای ساختمانی بصورت فروش نقدی، اقساطی و یا به هرطریق قانونی دیگر.
WallpaperGram.IR_1554001203_71966
WallpaperGram.IR_1553812802_57676
 • ارائه خدمات تحقیقاتی وپژوهشی و مشاوره‌ای در زمینه مدیریت و تامین منابع مالی و سایر فعالیتهای مربوط به بخش مسكن، ساختمان و توسعه شهری
 • صدور خدمات فنی و مهندسی به خارج از كشور و قبول انجام كار در داخل و خارج از كشور در تمامی مواردی كه موضوع شركت می‌باشد.
 • اعطای اعتبار به شركتهای سرمایه‌گذاری كه درجهت تامین هدف گسترش واحدهای صنعت ساختمان بوجود می‌آیند.
 • مبادرت به هرگونه اقدامی كه بطور مستقیم یا غیرمستقیم برای انجام دادن فعالیتها و ایفای تعهدات و تحقق اهداف شركت لازم است و یا درجهت اجرای فعالیتهای مربوط به موضوع و نوع شركت ضرورت داشته باشند
 • اشتغال به انواع فعالیتهای خدماتی، مشاوره‌ای و اجرائی در بخش صنعت ساختمان
 • خرید و فروش و انتشار اوراق مشاركت در بخش ساختمان، مسكن و عمران شهری با رعایت مقررات و قوانین مربوطه
 • تهیه زمین و خرید و فروش املاك و مستغلات (عرصه واعیان) درجهت اجرای مقاصد شركت
 • اخذ تسهیلات مالی و اعتباری از بانكها و موسسات مالی و اعتباری اعم از داخلی یا خارجی با رعایت قوانین مربوطه.
 • ایجاد روش صحیح در زمینه ارائه خدمات فنی و مهندسی و بازرگانی و تاسیسات مرتبط به صنایع ساختمان.
4671d34d718cf80ecc8bb6a4b49bc23a
 • همچنین كنترل مواد اولیه و ساخت براساس استانداردهای رسمی صنعت ساختمان ازطریق انتقال اطلاعات و تكنولوژی و ارائه خدمات فنی و مهندسی و دراین رابطه، مجاز به انجام اقدامات ذیل است :